Kiskutya érkezik
Mielőtt otthonunkba érkezne négylábú társunk jónéhány teendő vár ránk:
-Előre jelöljük ki a helyét a lakásban/kertben
-Gondoskodjunk a méreteinek megfelelő fekhelyről
-Szerezzük be az etető-itató edényeket
-A játékokról, rágcsálnivalókról se feledkezzünk meg.
-Olyan pórázt válasszunk ami könnyű, állítható méretű, könnyenkezelhető mert egy-egy sétálásnál ennek komoly szerepe van
A lakás adottságainak figyelembevételével válasszunk a kiskutyusnak száraz, huzatmentes helyet. Lehetőleg ne zárjuk ki a család életéből, de helye alkalmas legyen nyugodt pihenésre is.

Kölyköknek kapható a nedvességet felszívó, de a kutyák szárazon tartó speciális anyag, melyet szükség esetén méretre vághatunk. Beszerezhető gépben is mosható, kivehető belsejű, bélelt vagy béleletlen kivitelben sokféle méretben váltott fekhely. Szintén jó szolgálatot tehetnek a könnyen tisztítható, levehető külső huzattal ellátott szivacsmatrac.Vannak kutyák akik leginkább valamilyen pokrócon vagy szőnyegen érzik jól magukat.
Előfordulhat hogy mire hazaérünk borzasztó látvány tárul elénk. pl. miszlikre tépett kutyaágy fogad.
Néhány jó tanács az ilyen problámák megelőzésére:
-Ne haggyuk hosszú időre egyedül a kiskutyust, főként kölyökkorban.Fokozatosan növeljük az egyedüllét tartalmát.
-Biztosítsunk számára rágcsálnivalókat
-Rágásgátlóval fujjuk be azokat a tárgyákat amiket szeretnénk épségben látni.

Etető és itató anyagok többféle anyagból készülnek, legelterjettebben műanyagból, fémből, kerámiából. A műanyagok könnyűek, utazáskor praktikusak, de nem tartósak. A rozsdamentes fém tálak igen hosszú életűek és higénikusak. A kerámia edények igen nehezek, ezzel megakadályozhatjuk az egyik igen gyakori rossz szokás kialakítását, a tálkák lökdösését.

|